Víkend s Nikita Gerdt 19.-20. října 2019

... pod vysokým napětím 

Tančit ve společnosti Nikity Gerdta slibuje pokaždé výjimečné zážitky. Nejenom proto, že se jedná o tanečníka s elegantním tanečním projevem a jedinečnou muzikalitou, ale i pro jeho pozitivní energii, kterou rozdává a přenáší na své okolí. Nechejte tuto energii během 5 víkendových seminářů a sobotní milongy proudit skrze sebe.

Nikita Gerdt (RUS/GER) se narodil v Moskvě, ale ještě jako dítě se s rodinou stěhoval do Berlína. Zde získal vzdělání v klasickém a moderním tanci a od roku 2006 se naplno věnuje tangu. K jeho stěžejním učitelům patří Sabrina a Ruben Veliz, Mario Morales, Maria Ines Bogado, Facundo de la Cruz a další. Nikita vyučuje tango na mezinárodních festivalech, vystupoval např. s Berlínskou filharomonií nebo v Komische Oper Berlin. V roce 2016 zvítězil v kategorii tango de salon na UK Tango Championship. Jeho taneční projev má pevné kořeny ve stylu tango de salon. Vyniká elegantním postojem, precisností a muzikálností. Jeho dynamický styl výuky nepostrádá zábavnost a vnímavost k potřebám studentů.   Víkendové workshopy (všechny ws jsou koncipovány pro úroveň středně pokročilí až pokročilí, povede Nikita s asistencí Ivany):

Sobota 19. října
WS1    13:00 - 14:30   Technika pro obě role (individuální přihlášky)
WS2    15:00 - 16:30   Chůze v rotacích při aplikaci 8-bodového systému Minga Puglieseho
WS3    17:00 - 18:30   Tančení na různé orchestry: muzikalita v praxi

Neděle 20. října
WS4    14:00 - 15:30    Milonga
WS5    16:00 - 17:30    Kroky a pohyby čerpající ze zlatého fondu tanga

Přihlášky (na ws techniky se hlásí jednotlivci, na ostatní ws páry): prostřednictvím přihlašovacího formuláře VÍKEND S NIKITOU

Ceny (pro jednotlivce):
1 workshop 450 Kč/ws
2 - 3 workshopy 400 Kč/ws
4 - 5 workshopů 350 Kč/ws

Místo: všechny ws se konají ve studiu Bailemos, Na Maninách 32a, Praha Holešovice (50 m od zastávky tramvaje Maniny)

Argentinské tango, seznamte se!
studio Bailemos 27. října 18:00 - 21:00

Srdečně zveme na nedělní podvečer, který bude patřit argentinskému tangu ve všech jeho podobách! Během otevřené lekce se seznámíte se základy argentinského tanga. Poté se budete moci zaposlouchat do tónů argentinského tanga a argentinského folkloru v podání kytaristy Pabla Cardoza z Buenos Aires. Koncert doprovodí taneční ukázky v podání lektorů studia Bailemos. Program uzavře tančírna argentinského tanga neboli milonga.

Pablo Cardoso (ARG), kytarista a zpěvák, se věnuje argentinskému tangu i folklóru. Jeho široký repertoár dokáže postihnout historii a vývoj argentinského tanga jako hudebního žánru. Vlastní aranže se vyznačují hloubkou a energií, nevzdalují se však od originálních skladeb původních autorů. Jeho první turné po Evropě se uskutečnilo před 15 lety a od té doby vystupoval na mnoha mezinárodních festivalech tanga a folkloru. V Praze vystoupí poprvé.

Program:

18:00-19:00 lekce základů tanga pro začátečníky

19:00-19:30 koncert Pabla Cardoza s tanečními ukázkami lektorů Bailemos Barborou a Janem

19:30-21:00 tančírna neboli milonga

Vstupné 100,- Kč/os.

Na tuto akci není nutné se předem přihlašovat. Zúčastnit se mohou páry i jednotlivci. Studio Bailemos bude pro Vás otevřené od 17:30 hod. Po celou dobu akce bude k dispozici bar. Voda, káva, čaj zdarma.

Těšíme se na Vás a věříme, že si tematický večer s tangem příjemně užijete!