Argentinské tango, seznamte se!

studio Bailemos 26/5 18:00 - 21:00

Komponovaný nedělní podvečer Vám představí argentinské tango v různých podobách: jako tanec, hudbu, kulturu, která si našla cestu z Argentiny do celého světa. Mátel-li chuť poodhalit tajemství argentinského tanga jako tance, nenechejte si ujít otevřenou lekci pro začátečníky. Po ní se rozezvučí hluboké a teskné tóny tanga v podání norského dua Julie (harfa) a Andreas (bandoneon). Koncert doprovodí tancem lektorský pár taneční školy Bailemos Barbora & Jan. Závěr večera bude patřit tančírně, na které bude možné uplatnit dovednosti z úvodní lekce.

Julie Rokseth & Andreas Rokseth (NOR) jsou virtuosové s klasickým hudebním vzděláním, kteří do tanga vnášejí prvky klasické hudby a folku. Vášnivý bandoneon (nástroj zosobňující argentinské tango) v kombinaci s křehkou a elegantní harfou vytvářejí jedinečný hudební dialog a atmosféru. Julia & Andreas jsou žádanými hudebníky mezinárodních tangových eventů, v loňském roce vystupovali v rámci Mistrovství světa v tangu (Mundial) v Buenos Aires.

Program:

18:00 - 19:00    úvodní otevřená lekce základů argentinského tanga vedená lektory studia Bailemos Barborou & Janem

19:00 - 20:00    koncert dua Julia & Andreas s taneční show páru Barbora & Jan

20:00 - 21:00    tančírna argentinského tanga neboli milonga za doprovodu reprodukované i živé hudby

Místo konání: studio Bailemos, Na Maninách 32a, Praha Holešovice

Vstupné: 150 Kč/os. Předchozí registrace není nutná, budeme však rádi, napíšete-li nám ( info@bailemos.cz ), zda máte zájem o úvodní lekci a zda přijdete samostatně nebo v páru. Vstupenky lze zakoupit na místě od 17:30 hod. Lze se účastnit celého programu nebo jen některé z jeho částí.

Velmi se těšíme na Vaší návštěvu a věříme, že nedělní večer ve znamení tanga bude pro náš všechny krásným zážitkem!

   

  V. Tango Camp nad Sázavou 8.-11. srpna 2019

Kdo chcete v létě intenzivně tančit argentinské tango a přitom si užívat letní pohody, navštivte Tang Camp nad Sázavou. Letošní již V. ročník této oblíbené akce se koná 8.-11. srpna 2019. Tango Camp nejsou jen intenzivní workshopy, praktiky a večerní milongy, ale také dobré jídlo, koupání v rybníce, ranní jóga, odpočinek na louce nebo při toulkách lesem. To vše v milé a pohodové společnosti těch, kteří si argentinské tango zamilovali. Workshopy letošního Tango Campu budou probíhat paralelně ve 3 sálech na 3 úrovních: mírně pokročilí, středně pokročilí a pokročilí.

Kde? V malebné vysočinské krajině nedaleko Ledče nad Sázavou, jen cca hodinu z Prahy či Brna. Místem ubytování i tančení je  konferenční hotel Luna s rybníkem na jedné straně a hlubokými hvozdy na druhé. Součástí hotelu je též wellness centrum s krytým bazénem, saunou, infrakabinou, whirlpoolem a tělocvičnou. Kurzy se konají ve dvou oddělených sálech s kvalitní dřevěnou podlahou přímo v budově hotelu.

Pro koho? Pro mírně pokročilé, středně pokročilé a pokročilé tanečníky tanga. Těmto tanečním úrovním bude odpovídat i rozdělení workshopů, které budou probíhat paralelně ve 3 sálech hotelu Luna.

S kým? Tým lektorů studia Bailemos doplní letos opět výborný tanečník, lektor a bavič Nikita Gerdt (RUS/GER), vítěz UK Tango Championship 2016 v kategorii tango de salon. Lektoři tedy vytvoří následující páry: Ivana a Nikita, Barbora a Jan, Nolwenn a Miloslav.

Ubytování? V hotelu Luna ( www.hotelluna.cz) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, balkonem a Wi-Fi. Máme zarezervované pokoje, omezený počet s výhledem na rybník, ostatní do lesa. Přednost pro ubytování v pokoji orientovaném k rybníku mají rezervace na celý pobyt, v pořadí tak, jak je přijmeme. V hotelu se budeme také kompletně stravovat, v letošním roce bude strava pestřejší a bohatší.

Ceny?  Do 31.5.2019 o 500 Kč zvýhodněné: Tango camp čt – ne 5 500 Kč / os (zahrnuje ubytování ve 2-lůžkových pokojích s plnou penzí, 8 kurzů, 3 praktiky a 3 milongy), Tango camp pá - ne 3 900 Kč / os (zahrnuje ubytování ve 2-lůžkových pokojích s plnou penzí, 5 kurzů, 2 praktiky a 2 milongy).

Registrace? Přihlašují se páry prostřednictvím přihlašovacího formuláře Tango Camp 2019