Nicolás di Rago & Griselda Duarte

2 podvečerní workshopy

so 25/11/2017

Nicolás a Griselda (ARG) sami označují svůj styl jako "tango al piso", tedy styl, s jakým se můžeme setkávat na tradičních milongách v Buenos Aires. Je nám potěšením a poctou, že nás přijedou navštívit v letošním roce již podruhé. Dva podvečerní kurzy zaměřené na milongu a emblematické figury starých mistrů proběhnou v režimu "drop-in", tedy stačí přijít a tančit bez předchozí přihlášky. Poté se můžeme těšit na vystoupení Nicolase a Griseldy na milonze Colores del Tango. Staňte se součástí tohoto jedinečného večera. 

Nicolás di Rago (ARG) tančí a vyučuje od roku 1994 a na jevišti měl možnost setkat se s takovými mistry, jakými jsou Juan Carlos Copés či Osvaldo "Marinero" Montes. Ve svém tanci se snaží skloubit dědictví "starých mistrů" s novým vývojem tanga. Jeho zkušenosti z akadamické sféry přispívají k tomu, že výuka je v podání Nicoláse intenzivní, precisní a zároveň zábavná.  

 

Griselda Duarte (ARG) položila základy svého tanečního stylu na milongách a praktikách ve čtvrti San Telmo (Bs.As.). Lze ji tedy nazvat, také s ohledem na cit pro hudbu a jemné objetí, pravou "milonguerou". V současné době žije a tančí v Berlíně.


Nicolás a Griselda nabídnou v sobotu 25/11 2 podvečerní workshopy:

WS1    17:00 - 18:30    Emblematické figury starých mistrů (úroveň mírně pokročilí až pokročilí)

WS2    18:45 - 20:15    Milonga lisa a milonga con traspié (úroveň středně pokročilí až pokročilí)

Ceny: 1 WS 350 Kč, 2 WS 600 Kč

Přihlášky: drop-in (přijdete a tančíte)

     

"Pražský víkend s FATIMA Vitale (ARG) a NIKITA GERDT (RUS)

Praha 2.-3. prosince 2017

Jedineční Fatima s Nikitou opět v Praze! Prožijte víkend ve společnosti tohoto tanečního páru, který je zdrojem inspirace a radosti z tance. Jejich předchozí návštěvy Prahy přinesly pokaždé obohacení a oživení na naší scéně. Nikita se nedávno vrátil z několikaměsíčního pobytu v Buenos Aires a Fatima z turné po JV Asii. O své poznatky spojené se současným vývojem tanga se s námi jistě rádi podělí. V sobotu a v neděli nabídnou celkem 6 workshopů včetně ženské a mužské techniky a rovněž chystají vystoupení na sobotní milonze Colores. Všem účastníkům přejeme krásný a inspirující víkend.   

Fatima Vitale (ARG) kromě tanga studovala balet, moderní tanec, jazz. Vyrůstala v Buenos Aires, kde vystudovala  prestižní Instituto Universitario National de Artes a kde měla možnost učit se tango u uznávaných mistrů, jakými jsou Osvaldo Zotto, Gabriel Missé, Lorena Ermocida, Natalia Games. V roce 2012 zvítězila na Buenos Aires Campeonato v kategoriích tango de salon a milonga a ve stejném roce se umístila druhá na Mundialu (Mistrovství světa) v kategorii tango de salon. Tyto výsledky a dokonalá odborné znalosti ji předurčily k tomu, že dnes zasedá v porotách mezinárodních soutěží v tangu. Fatima je tangovou světoběžnicí, vyučuje na festivalech, vystupuje s tango escenário. Jejím druhým domovem po Buenos Aires je v současné době Berlín.

Nikita Gerdt (RUS/GER) se narodil v Moskvě, ale ještě jako dítě se s rodinou stěhoval do Berlína. Zde získal vzdělání v klasickém a moderním tanci a od roku 2006 se naplno věnuje tangu. K jeho stěžejním učitelům patřili Sabrina a Ruben Veliz, Mario Morales, Maria Ines Bogado, Facundo de la Cruz a další. Nikita učí tango na mezinárodních festivalech, vystupoval také s Berlínskou filharomonií nebo v Komische Oper Berlin. V roce 2016 zvítězil v kategorii tango de salon na UK Tango Championship.

Fatima a Nikita se vyznačují plynulostí a elegancí tanečního výrazu, vyplývající z dokonalého spojení v páru a sladění s hudbou. Cílem jejich výuky je předat porozumění technice a filosofii tanga, aby si studenti vytvořili pevný základ pro rozvoj individuálního stylu. Výuka se v jejich pojetí stává dialogem, během nějž věnují prostor individuálnímu přístupu.

Program Pražského víkendu:

Ženská a mužská technika jsou otevřeny všem úrovním, ostatní workshopy jsou vhodně pro úrovně středně pokročilí až pokročilí.

Sobota 2. prosince:

13:30-14:45    WS1    Ženská technika s Fatimou

15:00-16:30    WS3    Fundamentos: objetí a propojení; tanec s partnerem a skrze partnera
17:00-18:30    WS4    Instrumentos: šťavnaté nápady pro milongu


21:00-01:00    Colores del Tango milonga (show Fatima & Nikita)

Neděle 3. prosince:

13:30-14:45    WS2    Mužská technika s Nikitou 

15:00-16:30    WS5    Fundamentos: spirálovité pohyby s dynamickými změnami
17:00-18:30    WS6    Instrumentos: efektní sacadas pro obě role

Místo
Místem konání je studiu Bailemos, Na Maninách 32a, Praha Holešovice.

Ceny (uvedeny pro jednotlivce):
1 workshop   450 Kč
2 a více workshopů   400 Kč/workshop
4 a více workshopů   350 Kč/workshop
Milonga Colores del Tango: 100 Kč

Přihlášky
Na workshopy techniky se hlásí jednotlivci, na ostatní workshopy páry. Maximální počet párů ve workshopech je 12.
Přihlášky prostřednictvím přihlašovacího formuláře (po jeho vyplnění vám na e-mail zašleme platební údaje, po přijetí úhrady budete zaregistrováni).

WS intuitivní muzikality
s Helmutem Höllrieglem (AUT) 9/12/2017

Intuitivní muzikalita aneb dostaňte hudbu do těla a vychutnejte si tanec bez přemýšlení!

Helmut Höllriegl je zpěvák klasické hudby a učitel tanga. Ve svém novém přístupu kombinuje cvičení ze zpěvu a herectví a využívá je v tangu. Ale nebojte se, během workshopu nikdo nemusí zpívat! Na workshopu si budeme hrát s dechem, různými úrovněmi napětí v těle a neverbální komunikací uvnitř páru, ale také ve skupině. Vše proto, abychom vyvinuli cestu / stav pohybu, který umožňuje hudbě vytvářet a ovlivňovat naše pohyby, aniž bychom o tom museli přemýšlet (např. začátek fráze, synkopy atd.). Užijete si spoustu legrace, která je zaručena díky hravé povaze cvičení. Některé pozitivní efekty, které můžete očekávat, jsou uzemněná chůze, širší spektrum dynamiky v pohybech, schopnost vyplnit pauzy energií, užít si jednoduchosti a v neposlední řadě se budete během tance cítit pohodlněji díky snížení celkové úrovně napětí v těle.
A to nejlepší - všechno nakonec zredukujeme do konečného cvičení, což bude jediná věc, kterou bude potřeba si pamatovat - a to si zapamatujete jako pocit. :-)


Ideálně když přijdete v páru, ale vítáni jsou i jednotlivci, budou i cvičení pro jednotlivce a celou skupinu.

Přihášky: prostřednictvím přihlašovacího formuláře WS s Helmutem Höllrieglem

Místo a čas: studio Bailemos sobota 9/12 17:00-19:00

Cena: 400 Kč / os