Víkend s Nikita Gerdt... pod vysokým napětím

Praha, 6.-7. října 2018

Jedinečný a energií nabitý Nikita Gerdt opět v akci! Nikita je naším pravidelným hostem a účastníci minulých akcí mohou dosvědčit, že jeho výuka se vyznačuje vysokou dynamikou, zároveň i komunikativností a citlivostí k individuálním potřebám tanečníků. Celkem 6 workshopů v sobotu a v neděli mají společného jmenovatele: elegance, preciznost a náboj stylu tango de salón. Oba dny otevře technika pro obě role (individuální přihlášky) následovaná workshopy pro páry, během nichž bude Nikitovi asistovat Ivana Balková. Na vystoupení obou těchto tanečníků se můžete těšit na milonze Colores del Tango v sobotu 6. října.

Nikita Gerdt (RUS/GER) se narodil v Moskvě, ale ještě jako dítě se s rodinou stěhoval do Berlína. Zde získal vzdělání v klasickém a moderním tanci a od roku 2006 se naplno věnuje tangu. K jeho stěžejním učitelům patřili Sabrina a Ruben Veliz, Mario Morales, Maria Ines Bogado, Facundo de la Cruz a další. Nikita vyučuje tango na mezinárodních festivalech, vystupoval např. s Berlínskou filharomonií nebo v Komische Oper Berlin. V roce 2016 získal primát v kategorii tango de salon na UK Tango Championship. Jeho taneční projev je hluboce zakořeněn ve stylu tango de salon. Vyniká elegantním postojem, precisností a muzikálností. Víkendové workshopy (všechny ws jsou koncipovány pro úroveň středně pokročilí až pokročilí):

Sobota 6. října
WS1    13:00 - 14:30    Technika pro obě role I.: cvičení na rovnováhu a pohybovou koordinaci vytvářející energii pro precisní a plynulé tančení
WS2    14:45 - 16:15    Pohodlné obětí a chůze s rozdílnou dynamikou
WS3    16:30 - 18:00    Vals: specifika rytmu ve valsu, kombinace s točivým momentem


Neděle 7. října
WS4    13:00 - 14:30    Technika pro obě role II.: cvičení na rovnováhu a pohybovou koordinaci vytvářející energii pro precisní a plynulé tančení
WS5    14:45 - 16:15    Giros a adornos (ozdoby) pro obě role
WS6    16:30 - 18:00    Kroky a tajemství starých mistrů

Přihlášky (na ws techniky se hlásí jednotlivci, na ostatní ws páry): prostřednictvím přihlašovacího formuláře VÍKEND S NIKITOU

Ceny (pro jednotlivce):
1 - 2 workshopy 400 Kč/ws
3 - 4 workshopy 350 Kč/ws
5 - 6 workshopů 300 Kč/ws

Místo: všechny ws se konají ve studiu Bailemos, Na Maninách 32a, Praha Holešovice (50 m od zastávky tramvaje Maniny)

Tančírna argentinského tanga v Lounech

30.9. v 17:00 - 20:00 v pavilonu parku T.G.M. Louny

Přijďte si zatančit argentinské tango do nově zrekonstruovaného pavilonu parku T.G.M. v Lounech. Tančit se bude na prostorném parketu světlem prozářeného sálu této jedinečné funkcionalistické stavby. V úvodní hodinové lekci se budete moci seznámit s principy tohoto tance, který se dnes stal celosvětovým fenoménem. Poté jste srdečně zváni na tančírnu, v jejímž průběhu můžete shlédnout taneční ukázky. Moc se na Vás těší lektoři taneční školy Bailemos Jan a Barbora Chrostkovi. 

Program:

17:00 - 18:00 lekce základů argentinského tanga pro začátečníky

18:00 - 20:00 tančírna s tanečními ukázkami

Kde? V městském parku T.G.M. v Lounech, pavilon "A" výstaviště

Co s sebou? Žádné speciální vybavení ani růže mezi zuby nejsou potřeba. Postačí taneční nebo pohodlná vycházková obuv.

Vstupné ? 70 Kč/os. pro páry, 100 Kč/os.V. Tango Camp nad Sázavou 8.-11. srpna 2019

 Kdo chcete v létě intenzivně tančit a přitom si užívat letní pohody, navštivte Tang Camp nad Sázavou. Již nyní si můžete poznamenat do kalendářů termín V. ročníku této oblíbené akce: 8.-11.8.2019. Tango Camp představuje intenzivní výuku argentinského tanga a milongy. Ale také dobré jídlo, koupání v rybníce, ranní jógou, odpočinek na louce nebo při toulkách lesem. To vše v milé společnosti těch, kteří si argentinské tango zamilovali. 

Kde? V malebné vysočinské krajině nedaleko Ledče nad Sázavou, jen cca hodinu z Prahy či Brna. V konferenčním hotelu Luna na břehu rybníka s možností koupání, uprostřed lesů a kopců. Součástí hotelu je též wellness centrum s krytým bazénem s protiproudem, saunou, infrakabinou, whirlpoolem a tělocvičnou. Kurzy a milongy se budou konat v sálech přímo v budově hotelu.

Pro koho? Pro mírně pokročilé a pokročilé tanečníky tanga. Taneční úrovni bude odpovídat i rozdělení kurzů, které budou probíhat paralelně v oddělených sálech.

S kým? S lektory studia Bailemos (Ivana, Jan, Barbora, Nolwenn).

Ubytování? V hotelu Luna ( www.hotelluna.cz) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, balkonem a Wi-Fi připojením.

Registrace? Bude spuštěna počátkem roku 2019.