Argentinské tango, seznamte se!

18. listopadu 2018 v 18:00 - 20:30

Přijďte s námi strávit nedělní komponovaný podvečer ve znamení argentinského tanga. Představíme argentinské tango v jeho různých podobách: jako tanec, jako hudbu, jako kulturu, která si našla cestu z Buenos Aires do celého světa. Praha samozřejmě není výjimkou a budeme rádi, přijdete-li se seznámit.

Úvodní lekce základů tanga je určená úplným začátečníkům, popř. i zkušenějším tanečníkům, kteří mají chuť připomenout si základní principy, jakými jsou komunikace v páru, vedení a následování, rovnováha, jednoduché kroky, improvizace. Lekce proběhne ve velkém sále Domoviny, aby bylo dost místa pro všechny. 

Po úvodní hodinové lekci následuje koncert dua Javier Díaz Gonzáles a Lucas Yarza (Arg.). Ve svém vystoupení připomenou odkaz ikony argentinského tanga Carlose Gardela a zahrají jeho známé i méně známé skladby. Součástí koncertu budou taneční ukázky lektorů Bailemos. 

Naši programovou nabídku uzavře přibližně v 19:45 tančírna argentinského tanga (milonga), na které zájemci mohou uplatnit dovednosti z úvodní lekce.


Program:

17:45 - 18:00    přivítání účastníků (přízemí Kulturního zařízení Domovina)

18:00 - 19:00    lekce základů argentinského tanga (ve velkém sále Domoviny povedou lektoři studia Bailemos Barbora a Jan)

19:00 - 19:45    koncert Javier Díaz Gonzáles (kytara) a Lucas Yarza (zpěv), taneční ukázky

19:45 - 20:30    tančírna (milonga) s živou a reprodukovanou hudbou

Místo konání akce: studio Bailemos, Na Maninách 32a, P7 Holešovice (kultrurní zařízení Domovina, cca 50 m od zastávky tramvaje Maniny, možnost víkendového parkování zdarma v ulici Komunardů)

Vstupné na celý podvečer (pro jednotlivce): 70 Kč. Na akci není třeba hlásit se předem. Prodej vstupenek na místě.

Občerstvení: čaj, káva, voda (zdarma), víno, pivo

Dress code: středně formální, k tanci postačí pohodlná vycházková obuv

Informace/dotazy: info@bailemos.cz


    V. Tango Camp nad Sázavou 8.-11. srpna 2019

Kdo chcete v létě intenzivně tančit a přitom si užívat letní pohody, navštivte Tang Camp nad Sázavou. Již nyní si můžete poznamenat do kalendářů termín V. ročníku této oblíbené akce: 8.-11.8.2019. Tango Camp představuje intenzivní výuku argentinského tanga a milongy. Ale také dobré jídlo, koupání v rybníce, ranní jógou, odpočinek na louce nebo při toulkách lesem. To vše v milé společnosti těch, kteří si argentinské tango zamilovali. 

Kde? V malebné vysočinské krajině nedaleko Ledče nad Sázavou, jen cca hodinu z Prahy či Brna. V konferenčním hotelu Luna na břehu rybníka s možností koupání, uprostřed lesů a kopců. Součástí hotelu je též wellness centrum s krytým bazénem s protiproudem, saunou, infrakabinou, whirlpoolem a tělocvičnou. Kurzy a milongy se budou konat v sálech přímo v budově hotelu.

Pro koho? Pro mírně pokročilé a pokročilé tanečníky tanga. Taneční úrovni bude odpovídat i rozdělení kurzů, které budou probíhat paralelně v oddělených sálech.

S kým? S lektory studia Bailemos (Ivana, Jan, Barbora, Nolwenn).

Ubytování? V hotelu Luna ( www.hotelluna.cz) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, balkonem a Wi-Fi připojením.

Registrace? Bude spuštěna počátkem roku 2019.