Víkendové semináře Dos por Cuatro 2017

Naše víkendové semináře jsou určeny těm, kteří se chtějí s tangem seznámit a z časových důvodů nemohou navštěvovat pravidelné kurzy, ale také tanečníkům, kteří chtějí na svém tanci dále pracovat a zdokonalovat se. Semináře zvlášť pro začínající a pokročilé se konají jednou za dva měsíce (termíny viz tabulka níže).  

Výrazem Dos por Cuatro je v Argentině běžným označením pro tango (při kterém se obvykle tančí na dvě silnější doby ze čtyř). V případě seminářů název znamená, že tančíme 2 dny po 4 hodinách (každá má 45min, tedy 3 hodiny čistého času), a to jak Začátečníci, tak Pokročilí.

Začátečníci si osvojí základní principy tanga, jakými jsou objetí v páru, vzájemná komunikace při tanci, chůze, základní krok, jednoduché lineární i točivé figury a improvizace. To vše při vnímání tangové hudby a jejího rytmu. Jde o jakousi první ochutnávku argentinského tanga, která poskytne základ pro další tančení.

Pokročilí se do hloubky seznámí s určitým tématem, kterým může být detailní rozbor a provedení některá z figur, např. giro, sacada, gancho nebo obecnější téma, např. muzikalita, plynulost v tanci, tango nuevo apod. Detailně se rozebere technická stránka vztahující se k tématu a následně budou navrženy figury a sekvence a způsob jejich hladkého včlenění do našeho tance. Seminář je vhodný pro mírně pokročilé i pokročilejší tanečníky.

Semináře povedou Jan a Ivana. Místem konání je Studio Bailemos (viz mapa). Hlásit se mohou páry, a to prostřednictvím elektronického formuláře níže v tabulce. Maximální počet párů v semináři je 12. Je možné se účastnit celého víkendu (látka probíraná v neděli volně navazuje na sobotní seminář) nebo jen jednoho víkendového dne (v přihlašovacím formuláři zaškrtnete sobotu nebo neděli).


Úroveň Čas Téma Cena (pro jednotlivce), přihášky
18.-19. února Začátečníci 10:30-13:30 Základy tanga Ceník (ceny pro jednotlivce)
seminář oba dny 800,-Kč
seminář jeden den 500,-Kč

Přihlášky
>>> přes přihlašovací formulář 2por4 2017
Pokročilí 15:00-18:00 Sacadas a paradas
8.-9. dubna Začátečníci 10:30-13:30 Základy tanga
Pokročilí 15:00-18:00 Tančíme na minimálním prostoru
17.-18. června Začátečníci 10:30-13:30 Základy tanga
Pokročilí 15:00-18:00 Colgadas v kombinaci s baridas

* po otevření formuláře vyberete požadovaný termín a úroveň. Po odeslání formuláře (maximálně do dvou dnů) Vám bude doručen mail s platebními údaji. Po úhradě budete zaregistrováni a obdržíte potvrzovací e-mail.
** storno podmínky: převod registrace na nejbližší termín semináře nebo 50% z ceny do zahájení semináře

 

Víkendové semináře tanga v Liberci

Kateřina a Lukáš Steigerovi založili počátkem roku 2015 skupinu argentinského tanga v Liberci pod názvem Tango Liberec. Jsme rádi, že prostřednictvím seminářů, které se konají zpravidla 1x měsíc, můžeme přispívat k rozkvětu této mladé tango komunity.

Semináře se konají 1x za měsíc (termíny viz tabulka) od 14:00 do 17:00 hod v tanečním sále kolejí Technické univerzity Liberec, 17. listopadu 584, Liberec - Starý Harcov, budova M (viz mapa). Jsou zaměřené na předem definované téma, ke kterému bude podrobně vysvětlena technika a následně navržené kroky a figury vhodné pro společenský tanec na milongách. Semináře povedou Ivana a Jan.

Termíny a náplň seminářů podzim 2017:

Termín Mírně pokročilí (15:00 - 18:00)
15. ledna voleos
   
   

Přihlášky a nformace o praktikách a dalších akcích Tango Liberec