TANEČNÍ ŠKOLA BAILEMOS
Argentinské tango

E-mail: info@bailemos.cz

Telefon: +420 737 785 889

Web: www.bailemos.cz

Facebook: facebook.com/bailemos.cz

Místo kurzů: Středisko volného času "Jednička", Truhlářská 8, Praha 1

Parkování: placené parkování v ulici Truhářská nebo v OC Palladium

HISTORIE TANEČNÍ ŠKOLY

Příběh taneční školy Bailemos se začal psát v roce 2004, kdy Jan Chrostek spolu s Mariou Ukere otevřeli v Café Imperial v ulici Na Poříčí milongy a veřejné kurzy. V těchto aktivitách pokračujeme dodnes: kromě kurzů pro veřejnost pořádáme semináře se zahraničními hosty, praktiky a milongy, koncerty, letní taneční soustředění Tango Camp a další události spojené s tangem. Vyučovali jsme a vystupovali při nejrůznějších příležitostech u nás i v zahraničí (benefiční koncerty s Jaroslavem Svěceným, workshopy v Polsku a Německu). Naše kurzy se konají v krásném prostředí renesančního sálu ve Středisku volného času, Truhlářská 8. Lektoři Honza, Lucie, Nolwenn a Miloslav pojímají tanec nejen jako druh umění, ale zároveň jako zábavu a místo pro setkávání se. 

LEKTORSKÝ TEAM

HONZA
jan@bailemos.cz
+420 737 785 889

Jan Chrostek se s argentinským tangem seznámil v roce 1999 při svém studijním pobytu v Paříži. Během následujícího ročního pobytu v Paříži v letech 2002-2003 navštěvoval kurzy se Sebastianem Arcem, který mu otevřel cestu k soudobému tanečnímu stylu, kombinujícímu tradiční pojetí "tango de salon" s novými prvky, tzv. "tangem nuevo". V Buenos Aires, kde v součtu dlouhodobých pobytů strávil více než rok, se seznámil s mnoha učiteli, tanečními směry a styly tanga. "Tango je fascinující pestrobarevný tanec. Improvizace, která je jeho podstatou, dává vzniknout pokaždé něčemu novému. Takže se ani po dvaceti letech tančení nenudím. Důležité je najít svůj styl, to, co odpovídá Vašim fyzickým možnostem i Vašemu naturelu. Tango je pro mne životní cesta."

LUCIE
lucie.krejci2021@gmail.com
+420 733 513 914

Lucie Krejčí objevila tango v roce 2002 při návštěvě Buenos Aires. "Byla to láska na první pohled. V tu chvíli jsem ale vůbec netušila, že se tango tančí i mimo Argentinu. O mnoho let později, když jsem se přestěhovala do Kanady, jsem zjistila, jak je tento tanec populární a ihned jsem se přihlásila do kurzů. Od té doby (už tomu bude 7 let) se tangu věnuju velice intenzivně. Buenos Aires jsem poté navštívila několikrát, ovlivnili mě hodně známí i méně známí maestros a maestras jako např. Moira Castellano, Ariadna Naveira, Lucas di Giorgio, Pablo Pugliese, Mariana Dragone, Marika Laundry. V Montrealu jsem také začala učit v taneční škole Las Piernas... Měla jsem vždy štěstí na taneční partnery, se kterými jsem mohla trénovat, což mi asi dalo nejvíc. Věřím tomu, že si tanečník prostě musí odtančit pár kilometrů:-), aby tělo něco pochopilo.
Tango pro mě znamená vyjádření emocí, soulad s tanečním partnerem a se sebou samotnou. Je to pro mě zároveň meditace, uvolnění, cesta k sobě. Tango odráží hodně aspektů lidské psychologie a charakter tanečníků. U žen také posiluje ženskou energii, no a u mužů mužskou:-)."

NOLWENN
tango.nolwenn@gmail.com
+420 723 402 258

Nolwenn Treguer (původem Francouzka žijící v Praze) se ještě předtím, než objevila a zamilovala se do tanga, věnovala různým tancům (baletu, stepu, flamencu). Tango tančí od roku 2006. Vnímá ho jako magické propojení dvou bytostí, jako tělesnou i duševní komunikaci bez slov. Své motto si vypůjčila od Isadory Duncan: "Kdyby to šlo říct slovy, tak bych to netančila". Nolwenn k tomu dovává: "Protože tango je založeno na improvizaci, vyžaduje 100% pozornost vůči partnerovi - a také 100% pozornost od partnera. Tancovat tango znamená únik z času a reality, jednoduše být, být přítomna v partnerově objetí, být ve třech minutách věčnosti." Nolwenn je pravidelnou návštěvnicí tango festivalů po celé Evropě a zároveň autorkou filmových a divadelních produkcí s tematikou tanga.

MÍLA
tanec-nota@seznam.cz
+420 604 791 120

Miloslav Janouš se profesionálně věnuje tanci od roku 1976. Absolvoval Taneční konzervatoř obor společenský tanec. Je členem Svazu učitelů tance, trenérem soutěžních párů, choreograf a autor mnoha výukových skript. Argentinské tango tančí od roku 2014 a zcela mu propadl. Své znalosti neustále prohlubuje u českých i zahraničních lektorů „Na argentinském tangu se mi líbí nekonečné možnosi vyjádření melodie i rytmu a mnohočetné způsoby improvizace. Je neuvěřitelné, jak na malém prostoru vzniknou tak velké emoce“.