KONTAKTY

Bailemos studio argentinského tanga

Telefon:

+420 737785889

Adresa: 

Na Maninách 32a/1525
170 00 Praha 7

spojení:
tram 1, 6, 12, 14, 25 zastávka Maniny
5 min od M Vltavská, Nádraží Holešovice, Palmovka
parkování v ulici Jankovcova po 18 hod zdarma

vybavení:
samostatná šatna, kvalitní dřevěný parket, klimatizace, zrcadlová stěna, podélná stěna s okny umožňující stálé větrání

HISTORIE STUDIA

Taneční škola Bailemos byla založena roku 2004, kdy Jan Chrostek spolu s Mariou Ukere otevřeli v Café Imperial v ulici Na Poříčí milongy a veřejné kurzy. V těchto aktivitách pokračujeme dodnes: kromě kurzů pro veřejnost pořádáme semináře se zahraničními hosty, pravidelné praktiky a milongy, koncerty, letní taneční soustředění Tango Camp a další události spojené s tangem. Vyučovali jsme a vystupovali při nejrůznějších příležitostech u nás i v zahraničí (benefiční koncerty s Jaroslavem Svěceným, workshopy v Polsku a Německu). V roce 2013 jsme otevřeli studio Bailemos v Praze - Holešovicích, které je laděné ve stylu argentinského tanga. Naši lektoři Jan, Ivana, Nolwenn, Barbora, Joanna a Miloslav pojímají tanec nejen jako druh umění, ale zároveň jako zábavu a prostředek k setkávání se. Chcete-li se o naší taneční škole dovědět více, podívejte se na následující video.

LEKTORSKÝ TEAM

HONZA
jan@bailemos.cz
+420 737 785 889 

Jan Chrostek se s argentinským tangem seznámil v roce 1999 při svém studijním pobytu v Paříži. Během následujícího ročního pobytu v Paříži v letech 2002-2003 navštěvoval kurzy se Sebastianem Arcem, který mu otevřel cestu k soudobému tanečnímu stylu, kombinujícímu tradiční pojetí "tango de salon" s novými prvky, tzv. "tangem nuevo". V Buenos Aires, kde v součtu dlouhodobých pobytů strávil více než rok, se seznámil s nejrůznějšími učiteli, tanečními směry a soudobým pojetím tanga. V roce 2013 otevřel studio Bailemos v Praze Holešovicích. "Tango je fascinující pestrobarevný tanec. Improvizace, která je jeho podstatou, dává vzniknout pokaždé něčemu novému. Takže se ani po dvaceti letech tančení nenudím. Tango je pro mne životní cesta."

IVANA
ivana@bailemos.cz
+420 724 085 002

Ivana Balková načerpala taneční základy ve flamencu a v salse. Poté si ji přitáhlo tango a propadla mu jako mnoho jiných. Učila se u českých i argentinských lektorů. Pravidelně navštěvuje tango festivaly a maratony v zahraničí. "Tanec je pro mě meditace, uvolnění a radost. Je mou největší vášní. Tango je především o hloubce, sdílení a propojení s partnerem, o společném tvoření v přítomnosti, tady a teď."

Ivana rovněž publikuje články s tematikou tanga:
Jak jsem se naučila tančit argentinské tango
Argentinské tango jako lék na stes, úzkost a deprese

BÁRA
arabara@email.cz
+420 721 373 299

Barbora Chrostková se před svým střetnutím s tangem věnovala výrazovému tanci. K tangu se dostávala postupně a studovala jej u českých i zahraničních učitelů stejně jako během svého pobytu v Argentině. "Vždy jsem chtěla dělat párový tanec, který by nebyl založen jen na předepsané struktuře kroků. Tango mám ráda pro jeho prostotu a napětí, co přinese další takt. Mám ráda propojení tanečníka a tanečnice, tu pozornost jednoho k druhému a přitom věrnost sama sobě. Tango je pro mne tanec čisté mysli a vášně."

JOANNA
joanna.rzesiewska@gmail.com
+420 777 486 464

Joanna Rzesiewska (POL) tančí tango od roku 2006. Znalosti a dovednosti čerpala od mnoha známých učitelů, mezi které patří Roberto Herrera, Julio Balmaceda, El Flaco Dany, Thierry Le Cocq, Javier Rodrigueze, Andrea Misse a další.  
"Tango bylo láskou na první pohled. Když jsem jej poprvé uviděla, věděla jsem, že je to můj tanec. Největší výzvou pro mne jakožto followerku bylo vzdát se vedení, ponořit se do ženské energie a volně plout s partnerem. Pouze tehdy, když ženská energie = yin and mužská energie = yang jsou v harmonii, může vzniknout něco krásného."

NOLWENN
tango.nolwenn@gmail.com
+420 723 402 258

Nolwenn Treguer (původem Francouzka žijící v Praze) se ještě předtím, než objevila a zamilovala se do tanga, věnovala různým tancům (baletu, stepu, flamencu). Tango tančí od roku 2006. Vnímá ho jako magické propojení dvou bytostí, jako tělesnou i duševní komunikaci bez slov. Své motto si vypůjčila od Isadory Duncan: "Kdyby to šlo říct slovy, tak bych to netančila". Nolwenn k tomu dovává: "Protože tango je založeno na improvizaci, vyžaduje 100% pozornost vůči partnerovi - a také 100% pozornost od partnera. Tancovat tango znamená únik z času a reality, jednoduše být, být přítomna v partnerově objetí, být ve třech minutách věčnosti."  Nolwenn je pravidelnou návštěvnicí tango festivalů po celé Evropě a zároveň autorkou filmových a divadelních produkcí s tematikou tanga.

MÍLA
tanec-nota@seznam.cz
+420 604 791 120

Miloslav Janouš se profesionálně věnuje tanci od roku 1976. Absolvoval Taneční konzervatoř obor společenský tanec. Je členem Svazu učitelů tance, trenérem soutěžních párů, choreograf a autor mnoha výukových skript. Argentinské tango tančí od roku 2014 a zcela mu propadl. Své znalosti neustále prohlubuje u českých i zahraničních lektorů „Na argentinském tangu se mi líbí nekonečné možnosi vyjádření melodie i rytmu a mnohočetné způsoby improvizace. Je neuvěřitelné, jak na malém prostoru vzniknou tak velké emoce“.

TANGO BOTY

Mobirise

Kvalitní, pohodlné a navíc krásné boty mají blahodárný vliv nejen na to, jak se při tanci cítíte, ale i na zdraví vašich nártů a chodidel. Italské značky Bandolera, Regina a Sur splňují v tomto ohledu ty nejvyšší nároky.

Boty jsou k vyzkoušení ve studiu Bailemos. Pokud nejsou k dispozici takové, které vám sednou, je možné objednat Vaši velikost a model. 

Kontakt: Ivana Balková
+420 724 085 002
ivana@bailemos.cz
www.tangostore.webnode.cz

Built with Mobirise - Find more